درباره من

این سایت و شیوا در تابستان سال هشتادوهشت شمسی متولد شده‌اند. اما ثبت رسمی‌شان همان سال نبود. سیزده سال پیش که در شهری کوچک زندگی می‌کردم به توصیه و دعوت یک دوست به خانه‌ی یک مربی یوگا دعوت شدم تا کمی یوگا کنم. خیلی از یوگا سردرنمی‌آوردم. جلسه اول بوی عود اوکالیپتوس، صدای موسیقی شرقی و کاکتوس‌های قدونیم‌قد توی پله‌ها و البته معلم سروته روی سر به پیشوازم آمدند.

شیوا هم نامی است که همان استاد برایم گذاشت؛ همان ماه اول مدام با این نام صدایم می‌زد. خودش هم دلیلش را نمی‌دانست. به مرور اول دیگران باورشان شد که شیوا نام دیگر من است و بعد خودم و حالا این سایت. شروع مسیری جدید و باورهای جدید با تولد این نام اتفاق افتاد. منتهی ثبت رسمی نشده بود. حالا اینجا هستم که ثبت رسمی‌اش کنم و حرف بزنم. از چالش‌ها، لذت‌ها و شاید تجربه‌ها. از این مسیر و کیفیت زندگی‌ام . از مراقبه و گیاه‌خواری و از تاثیری که روی زندگی‌ام گذاشته است. مسیری کاملا متفاوت از چیزی که قبل از آن در زندگی‌ام طی می‌کردم. توی همان آپارتمان صد متری بود که فهمیدم یوگا فقط یک ورزش نیست و یک جور سبک زندگی است.

دختری که فکر می‌کرد ستون دنیا بر اساس قوانین نیوتون استوار است حالا می‌داند قوانینی غیر از آنها هم وجود دارند. قوانینی شاید شبیه قوانین کوانتوم که بعضی‌هایشان کشف شده‌اند و بعضی‌هایشان هنوز فرمول مکتوب ندارند اما وجود دارند و ادمهایی هستند که از آنها استفاده می‌کنند و زندگی‌شان را تغییر داده‌اند.

هیچ نسخه صلبی از مراقبه، تجربه‌های معنوی و نتایج آنها وجود ندارد. آدمها منحصربفرد هستند و نتایجی هم که بر اساس انجام یک الگو می‌گیرند متفاوت است. من با انجام تمرین‌هایی نتایجی گرفته‌ام اما قرار نیست دیگران هم نتایجی مشابه من بگیرند. به دلیل همین احساس کردم باید این صفحه و نام “شیوا” ثبت شناسنامه‌ای شود، اینجا و در اینترنت؛ که بگویم آدم‌ها اگر بخواهند می‌توانند مسیری را پیدا کنند، طی کنند و تجربه‌های خودشان را داشته باشند و قانونی از جهان را کشف کنند و یا حتی قانونی جدید را ثبت کنند . هیچ تجربه‌ای غلط نیست؛ درست و غلطی وجود ندارد. تجربه تجربه است.